LT | EN

Teritorijos konversija Anykščių miesto prieigose, projektiniai pasiūlymai.

Paskirtis: Visuomeninis objektas
Vieta: Anykščiai, Lietuva
Statybos rūšis: Rekonstrukcija, nauja statyba
Etapas: Konkursas – 1 vieta.
Metai: 2015
Užsakovas: Anykščių miesto savivaldybė
Komanda: metrO – Julius Biliūnas, Algimantas Mačiulis, Tautvilė Džiugytė, Paulius Kisielis.

Genplanas internetas

Koncepcija

 Pagrindinis projekto tikslas – sukurti patrauklią, reprezentacinę viešųjų erdvių ir šiuolaikinės architektūros sintezę, suteikti miesto vartams atpažįstamą charakterį, pabrėžiantį visuomeninę, kultūrinę funkciją. Anykščių miesto viešųjų erdvių sistemai skiriama prioritetinė funkcija, ji projektuojama įvertinant esamus vizualinius ryšius, pėsčiųjų ir automobilių srautus, teritorijoje esančius, ir su ja besiribojančius istorinius objektus. Siekiant perteikti unikalų miestelio charakterį, sukurti patrauklią kurorto atmosferą, projekte kuriamas teritorijos vientisumas.

Erdvinė kompozicija

Įvertinant tai, jog Anykščių miestui yra svarbus kultūrinis, literatūrinis palikimas, projekte naudojamos literatūrinės metaforos, šviestuvai imituoja šilą, kartu su reljefo peraukštėjimais ir projektuojamais želdynais. Tokiu principu formuojama teritorijos kompozicinė ašis jungianti A. Baranausko klėtelę ir Šventosios upės pakrantę. Naujai projektuojamus ir rekonstruojamus esamus statinius apjungia kompozicinė ašis į ją orientuojant pagrindinius įėjimus, judėjimo srautus ir lankomus objektus.

SCHEMOS-01

Erdvinės kompozicijos schema

 

Apšvietimas ir mažoji architektūra

 Apšvietimas yra vienas pagrindinių elementų formuojančių nagrinėjamos teritorijos atpažįstamumą. Šviestuvų kompozicijoms ir naujai projektuojamai architektūrai būdingas vienijantis motyvas pabrėžiantis teritorijos vientisumą. Tai gamtinis motyvas interpretuojantis šilą. Nevienodas šviestuvų grupavimas kuria ažūrišką foną naujai projektuojamiems pastatams, neužgožia jų, o pabrėžia bendrą koncepciją.

Šviestuvo kamienas gaminamas iš milteliniu būdu dažyto metalinio vamzdžio. Šviečianti dalis gaminama iš smūgiams atsparaus, matinio organinio stiklo. Apšvietimas – LED. Šviestuvų dizainas ir mažoji architektūra kuriami išskirtinai šiam objektui.

Informaciniai stendai projektuojami atsukant kiekvieną jų į aprašomą objektą. Numatoma milteliniu būdu dažyto plieno konstrukcija-gaminys.

SCHEMOS-02

Teritorijos apšvietimo schema

SCHEMOS-DETALIZACIJA copy

Šviestuvų ir mažosios architektūros elementų detalizacija

Vizualiniai ryšiai

 Teritorija išvaloma nuo menkavertės augmenijos išsaugant tik vertingus medžius, siekiant pabrėžti analizuojamos teritorijos tradicinę medinę architektūrą ir naujai formuojamą viešąją erdvę. Iš teritorijos siekama atverti vaizdą į miestą ir upę. Teritorija išvaloma nuo menkavertės augmenijos išsaugant tik vertingus medžius. Ant infocentro stogo suprojektuota apžvalgos aikštelė nuo kurios atsiveria analizuojama teritorija ir Anykščių miesto panorama.

SCHEMOS-03

Teritorijos vizualinių ryšių schema

 

featured image 4

 

Pjuviai

 

 

Pjuviai

 

TILTO 2-NUO UPES

TILTO G.3_1

TILTO 1_1

BENDRA

 

© UAB Metro architektūra. Visos teisės saugomos. Sprendimas Solo Systems