LT | EN

KAUNO BIBLIOTEKOS WORKSHOP’as

Paskirtis: Visuomeninis objektas
Vieta: Kaunas
Statybos rūšis: Rekonstrukcija
Etapas: Konkursas
Metai: 2012
Komanda: metrO – Algimantas Mačiulis, Julius Biliūnas, Paulius Kisielis, Indrė Janiškaitė, Vidas Bareikis (muzika)

Video: 

ESAMA SITUACIJA. Nagrinėjamoje teritorijoje vyrauja istoriškai susiklostęs užstatymo tipas ir mastelis. Esama biblioteka savo tūriu neatitinka vyraujančio teritorijos morfologinio tipo, yra per didelio aukščio, brutualiai įsiskverbia į teritorijos panoramas. Šalia bibliotekos pastato esantis parkas funkcionuoja nepilnavertiškai, nėra ryšio tarp esančio pastato ir jį supančios gamtos, susiformavusių šlaitų į Parodos gatvę, nuo jų atsiveriančių Kauno panoramų. Šiuo metu Radastų gatvė tarsi atitveria gyvenamųjų namų kvartalus, už jų išsidėsčiusi biblioteka užstoja atsiveriančias panoramas. Taip izoliuotai nuo aplinkos  funkcionuojantis pastatas negali būti traukos centru, jis praranda bibliotekai ir skaitykloms būdingą bendruomeniškumo atmosferą, sukuria uždarumo įspūdį.

AUTORIŲ PASIŪLYMAI. Visų pirma autoriai siūlo nugriauti esamą bibliotekos pastatą išsaugant daugiaaukštę saugyklą pakišant ją po žeme. Įvertinti aplinkui vyraujančią užstatymo struktūrą, pritaikyti ją naująjam bibliotekos korpusui.

Pagrindinė naujojo bibliotekos pastato koncepcija – esamo mastelio pritaikymas naujo tūrio formavimui. Pasirenkami keli charakteringiausi aplinkinio užstatymo prototipai, iš kurių “surenkamas” naujasis bibliotekos korpusas (4 aukštai), užsibaigiantis ties parko riba. Esami pėsčiųjų ir transporto srautai nesuardomi. Siekiant sukurti ir palaikyti teritorijos gyvybingumą siūloma į parko teritoriją iškelti pagal tematiką (menai, gamtos mokslai, kalbos ir t.t.) suskirstytas skaityklas. Skaityklų kiekis priklauso nuo poreikių, jos gali būti įrenginėjamos palaipsniui. Dalis jų galėtų tapti lauko skaityklomis ar turėtų tiesioginį ryšį su parku. Į jas patenkama požeminiais koridoriais (šviesa patenka stoglangių pagalba) iš pagrindinio korpuso. Skaityklos stiklinės, siekiant kuo didesnio sąryšio su parku ir gamta, o taip pat ir su aplinkinėmis skaityklomis, ne didesnės nei dviejų aukštų. Automobilių parkavimas šiame etape nesprendžiamas, tačiau nėra jokių kliūčių jį rengti po žeme, parko teritorijoje.

KAUNO BIBL-01

KAUNO BIBL-02

 

© UAB Metro architektūra. Visos teisės saugomos. Sprendimas Solo Systems